П`ятниця, 19.04.2024, 05:10

вулик « СОНЯХИ »

учні 3 класу ЗОШ І-ІІІст №2,

вч. Зварич В.І

Тема проекту: Ми- школярі.

Мета проекту: є формування в учнів  розуміння єдності й цілісності шкільного колективу, сформувати більш високий рівень самовизначення й відповідальності у школі, розвити почуття гордості за спільне виконання справи. Виховувати повагу до людей похилого віку, любов і шану до бабусь і дідусів, увагу до одиноких, самотніх жителів, почуття доброти та милосердя.

В рамках проекту учні  нашого класу вирішили допомагати учнівському самоврядуванню «Індіго» у проведенні загальношкільної виховної години до дня літніх людей «Самотня старість щасливою не буває…»

Всі учні вулика брали участь у майстер-класі  «Назад у минуле», де учні «ІНДІГО», майстрували разом з ними старовинні іграшки ляльки-мотанки. Всі робили старанно та відповідально, адже це були майбутні подарунки бабусям та дідусям.

Цей урок був дуже цікавий та необхідний у плані спілкування зі старшими учнями, оскільки, основними потребами дитини в початкових класах є необхідність у спілкуванні з різновіковими людьми, в емоційному контакті, визнанні, оцінці своїх дій та вчинків, виявленні власних позицій у ставленні до інших, повазі до особистості, самоповазі, набутті нових знань та вмінь.

Беручи участь у таких спільних видах діяльності, учні вчаться будувати свої взаємини, входити в шкільний колектив. У них виникає потреба до взаємовимогливості та взаємодопомоги.

Також, учні 3 класу разом зі своїм вчителем прийняли активну участь у виховній годині.

Під час виконання проекту діти навчались оволодівати мистецтвом спілкування та навичками взаєморозуміння та підтримки, у дітей підвищився щирий інтерес до всього корисного, морального та бажання назавжди зберігати людську гідність, шанувати та підтримувати літніх людей.

Також під час виконання завдання розширювалось уявлення дітей про доброту як чесноту людини, удосконалювалось вміння аналізувати власні відчуття та вчинки людей.

Цей проект став ще одним чинником до формування учнями особистої життєвої позиції, що базується на доброті, повазі, сімейних цінностях, національних традиціях та інших чеснотах.