Четвер, 25.04.2024, 21:02

План роботи методичного об’єднання

План роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів на 2016 – 2017 навчальний рік.

Науково – методична проблема, над виконанням якої працює колектив вчителів початкових класів ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.

«Використання інформаційно- комунікативних технологій та інтерактивних методів у навчально- виховному процесі»

Мета і завдання методичної роботи:

1. Впроваджувати інформаційно-комунікативні технології в навчвльно - виховний процес.

2. Підвищувати інтерес учнів до самостійної пошукової діяльності .

3. Розвивати пізнавальну активність учнів, логічне мислення, швидкісне, виразне і свідоме читання, зв’язне мовлення молодших школярів.

4. Регулярно проводити огляд новинок методичної та художньої літератури, періодичних видань.

5. Активізувати позакласну роботу з навчальних предметів, розвиваючи при цьому творчі здібності учнів.

6. Проводити індивідуальну роботу з учнями, які не встигають.

7. Використовуючи різні засоби, форми і методи навчання, виховувати в учнів любов до рідної мови, повагу до культури і традицій свого народу.

8. Провести і відвідувати відкриті уроки і виховні заходи.

9 . Продовжувати роботу над формуванням в учнів єдиних орфографічних навичок і вмінь щодо ведення учнівських зошитів.

10. Розвивати читацькі, мовленнєві уміння і навички, впроваджуючи новітні сучасні технології.

Тематика засідань:

1. Обговорення і затвердження плану роботи методоб’єднання вчителів початкових класів на 2016 -2017 навчальний рік.

2. Особливості навчально-виховного процесу в початкових класах загальноосвітніх закладів у 2016– 2017 навчального року.

3. Обговорення впровадження «Державного стандарту початкової освіти».

4. Технологія планування виховної роботи з молодшими школярами.

6. Інтерактивні методи навчання у початкових класах.

7. Ознайомлення з новинками методичної літератури.

І засідання

Вересень

Тема. Організаційно-методичне забезпечення навчально-виховного процесу в початкових класах

1. Виконання плану роботи за минулий навчальний рік та обговорення плану роботи методоб’єднання на 2016 – 2017 н. р. (Голова м/о)

2. Затвердження плану роботи методоб’єднання на 2016 – 2017 н. р.

3. Програмно-методичне забезпечення початкової школи. (Завуч, голова м/о)

4.Опрацювання методичних рекомендацій щодо організації навчально- виховного процесу в початковій школі на навчальний рік. Особливості навчально-виховного процесу у початкових класах. (Голова м/о)

5. Погодження календарних планів на І семестр. (Завуч)

6. Загальні психолого-педагогічні рекомендації для вчителів з організації навчального процесу в перші адаптаційні тижні навчального року. (Психолог)

7. Експрес – огляд «Радимо прочитати». (Члени методооб’єднання)

ІІ засідання

Тема. Особливості організації навчально-виховного процессу з учнями 1-х класів

1. Інформація про рішення попереднього засідання. (Голова м/о)

2. Впровадження інновацій в навчально – виховний процес, пов’язаних з використанням Інтернет та медіа освітніх технологій у початковій школі. (Голова м/о, вчитель інформатики)

3.Впровадження здоров’язберігальних технологій у початковій школі. (Члени м/о )

4. Підготовка дітей до конкурсу мовознавців. (Вчителі 3 – 4 класів)

5. Складання плану проведення тижня початкових класів. (Вчителі початкових класів)

6. Адаптація учнів 1 класу. Результати моніторингу. (Вчитель 1 класу, психолог)

ІІІ засідання

Січень

Тема. «Формування пізнавальних інтересів учнів на уроках».

1.Взаємовідвідування уроків української мови. ( Вчителі початкових класів)

2.Патріотичне виховання на уроках розвитку зв’язного мовлення. (Члени м/о, заступник з ВР)

3. Аналіз результатів підсумкових контрольних робіт за І семестр 2016 – 2017 навчального року. (Заступник директора з НВР, вчителі)

4.Про результати роботи МО вчителів початкових класів у І семестрі 2016- 2017 н. р. (Голова м/о)

5. Погодження календарних планів на ІІ семестр 2016– 2017 навчального року. (Голова м/о)

ІV засідання

Березень

Тема «Сучасні підходи до проблеми розвитку креативних здібностей молодших школярів ”

1.Круглий стіл « Як розвивати інтерес дитини до навчання» . (Всі вчителі)

2. Затвердження текстів державної підсумкової атестації за 2016 – 2017 навчальний рік. (Голова м/о)

3.Удосконалення мовленнєвого розвитку молодшого школяра. (Члени м/о)

4. Ознайомлення з новинками методичної літератури. (Голова м/о)

4. Погодження планів навчальних екскурсій. (Голова м/о)

V засідання

Травень

Тема . Підсумки роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів за 2016 – 2017 навчальний рік

1.Адаптація учнів 1 класу до шкільного життя. (Вчитель 1 класу, психолог)

2. Аналіз контрольних робіт за ІІ семестр учнів 2 – 3 класів та державної підсумкової атестації учнів 4 класу. (Заступник директора з НВР)

3. Підсумок перевірки техніки читання учнів 1 – 4 класів. (Заступник директора з НВР)

4. Організація оздоровлення дітей на базі ЗОШ І – ІІІ ступенів № 2 міста Обухова. (Заступник директора з ВР)

5.Про підсумок участі учнями початкової школи в інтерактивних конкурсах «Соняшник», «Кенгуру».

6. Підсумок – звіт роботи шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів за 2016– 2017 навчальний рік. (Голова м/о)