П`ятниця, 19.04.2024, 07:18

План роботи МО

План роботи

методичного обєднання  вчителів початкових класів

на 2016 – 2017 навчальний рік.

Науково – методична проблема,

над виконанням якої працює

колектив вчителів початкових класів

ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

«Використання інформаційно-комунікативних технологій та інтерактивних методів у навчально-виховному процесі»

Мета і завдання методичної роботи:

1. Впроваджувати інформаційно-комунікативні        технології в навчвльно - виховний процес.
  2. Підвищувати інтерес учнів до самостійної пошукової     діяльності .
  3. Розвивати пізнавальну активність учнів, логічне мислення, швидкісне, виразне і свідоме читання, зв’язне мовлення молодших школярів.
  4.  Регулярно проводити огляд новинок методичної та  художньої літератури, періодичних видань.

5.  Активізувати позакласну роботу з навчальнь   предметів, розвиваючи при цьому творчі здібності   учнів.

6.   Проводити індивідуальну роботу з учнями, які   не встигають.

7.   Використовуючи різні засоби, форми і методи    навчання, виховувати в учнів любов до рідної мови,   повагу  до культури і традицій свого народу.

8.   Провести і відвідувати відкриті уроки і виховні    заходи.

9 .  Продовжувати роботу над формуванням в учні     єдиних  орфографічних навичок і вмінь щодо    ведення   учнівських зошитів.

10. Розвивати читацькі, мовленнєві уміння і навички,    впроваджуючи новітні сучасні технології.

Тематика засідань

1. Обговорення і затвердження плану роботи методоб’єднання

вчителів початкових класів на 2016 -2017 навчальний рік.

2. Особливості навчально-виховного процесу в початкових класах

загальноосвітніх закладів у 2016– 2017 навчального року.

3. Обговорення впровадження «Державного стандарту початкової освіти».

4. Технологія планування виховної роботи з молодшими школярами.

6. Інтерактивні методи навчання у початкових класах.

7. Ознайомлення з новинками методичної літератури.

І засідання

Вересень

Тема. Організаційно-методичне забезпечення навчально-виховного  процесу в початкових класах

1. Виконання плану роботи за минулий навчальний рік та обговорення плану роботи методоб’єднання на 2016 – 2017 н. р.

(Голова  м/о)

2. Затвердження плану роботи  методоб’єднання на 2016 – 2017 н. р.

3. Програмно-методичне забезпечення початкової школи.

(Завуч, голова м/о)

4.Опрацювання методичних рекомендацій щодо організації навчально-виховного процесу в початковій школі на навчальний рік.

Особливості навчально-виховного процесу у початкових класах.

(Голова м/о)

5. Погодження календарних планів на І семестр.

(Завуч)

6. Загальні психолого-педагогічні рекомендації для вчителів з організації навчального процесу в перші  адаптаційні тижні навчального року.

(Психолог)

7.  Експрес – огляд «Радимо прочитати».

(Члени методооб’єднання)

ІІ засідання

Тема.   Особливості організації навчально-виховного процессу

з учнями   1-х  класів

1. Інформація про рішення попереднього засідання.

(Голова м/о)

2. Впровадження інновацій в навчально – виховний процес, пов’язаних з використанням Інтернет та медіа освітніх технологій у початковій школі.

(Голова м/о,  вчитель інформатики)

3.Впровадження здоров’язберігальних  технологій у початковій школі.

(Члени м/о )

4. Підготовка дітей до конкурсу мовознавців.

(Вчителі 3 – 4 класів)

5. Складання плану проведення тижня початкових класів.

(Вчителі початкових класів)

6. Адаптація учнів 1 класу. Результати моніторингу.

(Вчитель 1 класу, психолог)

ІІІ  засідання

Січень

Тема. «Формування пізнавальних інтересів учнів на уроках».

1.Взаємовідвідування уроків української мови.

( Вчителі початкових класів)

2.Патріотичне виховання на уроках розвитку зв’язного мовлення.

(Члени м/о, заступник з ВР)

3. Аналіз результатів підсумкових контрольних робіт за І семестр 2016 – 2017 навчального року.

(Заступник директора з НВР, вчителі)

4.Про результати роботи МО вчителів початкових класів у І семестрі 2016-2017 н. р.

(Голова м/о)

5. Погодження календарних планів на ІІ семестр  2016– 2017 навчального року.

ІV засідання

Березень

Тема «Сучасні підходи до проблеми розвитку креативних здібностей молодших школярів ”

1.Круглий стіл « Як розвивати інтерес дитини до навчання» .

(Всі вчителі)

2. Затвердження текстів державної підсумкової атестації за 2016 – 2017 навчальний рік.

(Голова м/о)

3.Удосконалення мовленнєвого розвитку молодшого школяра.

(Члени м/о)

4. Ознайомлення з новинками  методичної літератури.

(Голова м/о)

4. Погодження планів навчальних екскурсій.

V  засідання

Травень

Тема . Підсумки роботи методичного об’єднання вчителів      початкових   класів за 2016 – 2017 навчальний рік

1.Адаптація учнів 1 класу до шкільного життя.

(Вчитель 1 класу, психолог)

2. Аналіз контрольних робіт за ІІ семестр учнів 2 – 3 класів та державної підсумкової атестації учнів 4 класу.

(Заступник директора з НВР)

3. Підсумок перевірки техніки читання учнів 1 – 4 класів.

(Заступник директора з НВР)

4. Організація оздоровлення дітей на базі ЗОШ І – ІІІ ступенів № 2 міста Обухова.

(Заступник директора з ВР)

5.Про підсумок участі учнями початкової школи в інтерактивних конкурсах «Соняшник», «Кенгуру».

6. Підсумок – звіт роботи шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів за 2016– 2017  навчальний рік.