Середа, 15.05.2024, 03:38

Головна » 2015 » Лютий » 26 » Міжнародний день рідної мови

Кожен із нас має гордитися

своєю чудовою мовою,

адже вона того варта

( Олесь Гончар)

Під таким девізом походили виховні заходи у ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 міста Обухова, присвячені Міжнародному дню рідної мови. Метою цих заходів було продовжувати навчати дітей розумінню витоків рідної мови, показати значення рідного слова для кожної людини; розвивати відчуття краси рідного слова; виховувати в учнів патріотизм, любов до Батьківщини, до рідної мови.

Учасники заходу згадали про тернистий шлях утисків і заборон, які подолала українська мова, щоб стати державною мовою України. Звернулися до учнів із проханням не цуратися рідного слова, не зневажати мови рідної. Бо той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, і сам не вартий поваги. Бо мова народу – найкращий цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе, розвивається. Треба берегти рідну мову, збагачувати її, дбати про її чистоту і красу, намагатися говорити одне одному лише добрі слова, й тоді світ навколо стане кращим і добрішим. Ми повинні пам’ятати слова Василя Сухомлинського: «Мова – то цілюще народне джерело, і хто не припадає до нього вустами, той сам всихає од спраги».

Переглядів: 639 | Додав: elena-chechko | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2015  »