9 листопада – День української писемності та мови.
Першим до нас приходить слово... З колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою. "Мама, тато, баба, льоля, киця, жижа", - лепече дитина. Які дивні перші двоскладові слова! А потім знання зі словесності поширюються. Дитина спинається на ноги, пізнає за день десятки нових слів, звучних та красивих: сонечко, квітка, вода, трава... Світ - мов казка. І пізнаємо ми його за допомогою слова. За допомогою слова відкриваємо таємничість і складність інших наук: географії, історії, біології, фізики, математики...
Отже, словесність - початок усіх наук. Вона джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає сили і розливається могутньою рікою.
Адже, слово до слова - зложиться мова!..
Вона джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає сили і розливається могутньою рікою.
Це свято щороку вшановує вся наша держава.
9 листопада у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 м. Обухова Вірою Володимирівною Поліщук було проведено виховний захід «Мово моя материнська», присвячений Дню української писемності та мови. У заході взяли участь учні 1-5 класів. У святково прикрашеній залі лунали вірші, загадки, гумористичні твори про чудову, мелодійну, багату українську мову, неоціненний скарб нашого народу.
Діти з творчістю підійшли до проведення цього свята. Так, вони інсценували гумореску Павла Глазового «Дід приїхав». З захопленням та ніжністю діти виспівували пісню Катерини Бужинської «Україна - це ми!».
Свято прикрашав стенд, на якому були сповнені тепла і любові малюнки дітей, а також висвітлювалася історія цього чарівного свята.
|